ساعت: ۱۹:۲۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۲/۴ شناسه خبر: 1866

تعدادی از شهروندان قلعه‌گنجی برای ارتقاع سطح کتاب‌خوانی، اقدم به راه‌اندازی نخستین کافه کتاب خودجوش قلعه‌گنج کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جازموریان ؛ تعدادی از شهروندان قلعه‌گنجی برای ارتقاع سطح کتاب‌خوانی در بین شهروندان اقدم به راه‌اندازی نخستین کافه کتاب خودجوش در سطح شهر قلعه‌گنج کردند. این کافه کتاب که هر هفته در یک […]

تعدادی از شهروندان قلعه‌گنجی برای ارتقاع سطح کتاب‌خوانی، اقدم به راه‌اندازی نخستین کافه کتاب خودجوش قلعه‌گنج کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جازموریان ؛ تعدادی از شهروندان قلعه‌گنجی برای ارتقاع سطح کتاب‌خوانی در بین شهروندان اقدم به راه‌اندازی نخستین کافه کتاب خودجوش در سطح شهر قلعه‌گنج کردند.

این کافه کتاب که هر هفته در یک مکان متفاوت در سطح شهرستان  برگزار می،شود، مورد استقبال بی‌نظیر شهروندان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قرار گرفته است.

در این کافه کتاب  که متشکل از اساتید، شاعران، نویسندگان، خبرنگاران، هنرمندان و … است، حضار اقدام به معرفی کتاب‌های با ارزش و دارای بار علمی بالا جهت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی می‌کنند.

این کافه کتاب هر هفته دارای میهمانانِ ویژه‌ای است که مدیرکل فرهنگ و ارشاد جنوب کرمان یکی از مهمانان ویژه این کافه کتاب بوده است.

حسین اسحاقی در نخستین کافه کتاب جنوب کرمان گفت: کافه کتاب قلعه‌گنج برای نخستین بار در جنوب کرمان انجام شده است و با هماهنگی‌های انجام شده با نمایندگان صندوق اعتباری هنر این کافه کتاب به مبلغ ١٠٠ میلیون ریال تجهیز می‌شود که ٥٠ میلیون ریال آن اعطای کتب عمومی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان است.

علی اکبرزاده از گردانندگان نخستین کافه کتاب جنوب کرمان می‌گوید: با توجه به اینکه کتاب نقش بسیار موثری در پیشرفت یک جامعه دارد برآن شدیم که با همکاری تعدادی از هنرمندان شهرستان قلعه‌گنج  نخسین کافه کتاب را برای ارتقاع سطح مطالعه و فرهنگ کتاب‌خوانی برای شهروندان قلعه‌گنجی راه‌اندازی کنیم.

وی ادامه می‌دهد: این نشست‌ها با استقبال گرم شهروندان و دوستداران کتاب مواجه شده است و این جلسات علاوه بر ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی به مکانی برای گردهمایی نخبگان شهرستان جهت تبادل نظر نیز تبدیل شده است.

اکبرزاده گفت: در دقایق اولیه این جلسات  توسط یکی از اساتید تند‌خوانی، مهارت تند‌خوانی را به شهروندان آموزش می دهیم و همچنین به منظور آشنایی بیشتر شهروندان در حوزه شعر و ادب تعدادی از شاعران شهرستان اقدام به خواندن شعرهای با لحجه محلی و همچنین شاهنامه‌خوانی می‌کنند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده