ساعت: ۱۶:۰۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ شناسه خبر: 1841

امام جمعه قلعه‌گنج با بیان اینکه آموزش و پرورش متولی فرهنگ جامعه است، گفت: آموزش و پرورش نقش مهمی در تحقق شعار سال دارد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جازموریان، حجت‌الاسلام احمد نجنو ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار داشت: ولایتمداری مردم ایران موجب عبور کشور از بحران‌ها و سختی‌ها […]

امام جمعه قلعه‌گنج با بیان اینکه آموزش و پرورش متولی فرهنگ جامعه است، گفت: آموزش و پرورش نقش مهمی در تحقق شعار سال دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جازموریان، حجت‌الاسلام احمد نجنو ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار داشت: ولایتمداری مردم ایران موجب عبور کشور از بحران‌ها و سختی‌ها بوده است و اکنون در سالی که به عنوان حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است، مردم می‌توانند با استفاده از کالاهای ایرانی گام مهمی در اشتغال و کاهش بیکاری بردارند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب به شهر قلعه‌گنج نظر ویژه‌ای دارند و مسؤولان با عمل به شعار سال می‌توانند به عنوان پیشگامان برای تحقق و اثبات ولایتمداری شهر قلعه‌گنج و مردم آن باشند که انتظار می‌رود نقش خوبی را در تحقق این شعار ایفا کنند.

نجنو افزود: آموزش و پرورش متولی فرهنگ جامعه است و حمایت از کالا و اجناس داخلی جزئی از فرهنگ غنی یک ملت خودباور بوده و لازم است در آگاه‌سازی جامعه برای حمایت از کالاهای داخلی تلاش کنند.

عطا ناوکی فرماندار قلعه‌گنج نیز در انین جلسه اظهار داشت: آموزش و پرورش ستون هر جامعه‌ای است و اگر این ستون محکم‌تر باشد، دوام جامعه بیشتر می‌شود، در غیر این صورت جامعه متضرر است.

وی با تاکید به مسؤولان آموزش و پرورش برای تقویت دانش‌آموزان برای کنکور گفت: مسؤولان آموزش و پرورش هوشمندسازی مدارس را از اولویت‌های کاری خود قرار دهند تا دانش‌آموزان شهرستان از قافله رشد علم عقب نمانند.

ناوکی همچنین با اشاره به استفاده از نظریات نخبگان در آموزش و پرورش گفت: مدیریت سنتی نمی‌تواند موجب تحول آموزش و پرورش شود و مدیران برای موفقیت باید از علم جدید و نظریات نخبگان علمی برای تحول در آموزش و پرورش استفاده کنند.

سعید احمدی مدیر آموزش و پرورش قلعه‌گنج نیز راه‌اندازی هنرستان کشاورزی را از نیازهای ضروری شهرستان دانست و گفت: امروزه اقتصاد بیش از ۸۰ درصد مردم منطقه وابسته به کشاورزی است و اگر دانش‌آموزان منطقه با علم و روش‌های نوین کشاورزی آشنا باشند، موجب تولید محصولات بهتر کشاورزی شده و از هدررفت آب جلوگیری می‌شود.

وی گفت: ۲۰۰ نفر از دانش‌آموزان نخبه و ممتاز را در سطح شهرستان شناسایی کرده‌ایم و با برگزاری یک دوره جمع‌بندی ۱۰ روزه قبل از کنکور سعی بر تقویت این دانش‌آموزان در  کنکور سراسری داریم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده