ساعت: ۱۲:۲۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۴ شناسه خبر: 1716

اولین مرکز مشاوره ژنتیک شهرستانهای جنوبی کرمان در شهرستان قلعه گنج راه اندازی شد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جازموریان؛در گفت و گو با مدیر بهزیستی قلعه گنج  وی در این باره بیان داشت: با توجه به اینکه متاسفانه در مناطق جنوبی استان کرمان به دلیل عدم آگاهی سازی در مورد ازدواج‌های فامیلی آمار معلولیت ها […]

اولین مرکز مشاوره ژنتیک شهرستانهای جنوبی کرمان در شهرستان قلعه گنج راه اندازی شد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جازموریان؛در گفت و گو با مدیر بهزیستی قلعه گنج  وی در این باره بیان داشت: با توجه به اینکه متاسفانه در مناطق جنوبی استان کرمان به دلیل عدم آگاهی سازی در مورد ازدواج‌های فامیلی آمار معلولیت ها در این مناطق بالا می باشد که این امر باعث گردید  اداره بهزیستی شهرستان قلعه گنج نسبت به آگاه سازی و اهمیت این موضوع مرکز مشاوره ژنتیک  را در این شهرستان راه اندازی نماید.

اکبردستجردی گفت : با همکاری اداره کل بهزیستی استان و برگزاری اولین دوره تئوری و عملی پزشکان طرح ژنتیک در استان کرمان  که از شهرستان قلعه‌گنج خانم دکتر نقاش زرگران در دوره فوق شرکت کردند و موفق به   کسب امتیازات  لازم جهت راه اندازی این مرکز  در شهرستان قلعه گنج شدند.

اکبر دستجردی بیان داشت : این مرکز  با حمایت اداره  کل بهزیستی استان  در شهرستان قلعه‌گنج افتتاح گردید .

وی گفت : هم اکنون این مرکز در خیابان امام  رو به روی خیابان سپاه پاسداران آماده ارائه خدمات مشاوره ژنتیک به  شهروندان شهرستان های جنوبی می باشد .

دستجردی افزود :  اداره بهزیستی  شهرستان قلعه گنج به تمامی مددجویان  تحت حمایت این نهاد و افرادی که سابقه معلولیت را در خانواده خود دارند تا سقف ۵۰میلیون ریال یارانه و به سایر افراد نیازمند  تا سقف  ۳۰ میلیون ریال یارانه جهت انجام مشاوره و آزمایش پرداخت می‌کنند.

دستجردی تاکید داشت :طرح اجباری شدن مشاوره ژنتیک از استان کرمان شروع و در برنامه توسعه ششم ماده ۷۵ به عنوان قانون در آمده است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده