ساعت: ۱۸:۰۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۶/۲۶ شناسه خبر: 1578

گلایه مندی شهروندان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی کشور از وضیعیت فعلی آب شرب شهرستان وعدم توجه مسئولین به این موضوع به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جاز؛ بسیاری از شهروندان قلعه گنجی از وضعیت آب شرب محلات خود بدلیل غیر استاندارد بودن وقطعی مکرر آن گلایه مند هستند و می گویند با وجو اینکه نبود آب […]

گلایه مندی شهروندان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی کشور از وضیعیت فعلی آب شرب شهرستان وعدم توجه مسئولین به این موضوع

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جاز؛ بسیاری از شهروندان قلعه گنجی از وضعیت آب شرب محلات خود بدلیل غیر استاندارد بودن وقطعی مکرر آن گلایه مند هستند و می گویند با وجو اینکه نبود آب شرب سالم و قابل شرب مشکل چندین ساله و یک مشکل همگانی در شهرستان است اما مسئولان مربوطه توجه جدی به این موضوع ندارند.

آب شرب شهرستان قلعه گنج بیش از یک سال است که داری مزه ای شور و غیر قابل شرب است و استانداردهای لازم برای مصارف روزمره شهروندان را ندارد.

با انتخاب شهرستان قلعه گنج بعنوان شهر الگو اقتصاد مقاومتی کشور و ورود بنیاد مستضعفان به این شهرستان جهت محرومیت زدائی سبب شده است که تجربه ای نو در محرومیت زدائی در جنوب استان کرمان مطرح شود.اما متاسفانه باید گفت “صدای دهل از دور خوش است”.

حال در شهر نمونه اقتصاد مقاومتی کشور شهروندنش هنوز از آب غیر قابل شرب استفاده می کنند و مردمش هنوز در تابستان با مشکل افت ولتاژ برق دست و پنجه نرم می کنند و این شهروندان با وجود بیمارستان ۳۲ تختی هنوز برای درمان بیماری خود راهی شهرها واستان های همجوار هستند و برای کار و امرار معاش نیز هنوز راهی استان های همجوار هستند.

درگفت وگو با با تعدادی از شهروندان بعضی از محلات قلعه گنج آنها بیان داشتند : موضوع نبود آب شرب مناسب را بارها به فرمانداری و اداره آب و فاضلاب شهری قلعه گنج مطرح کرده ایم و مشکل خود را به گوش مسئولان رسانده ایم و حتی بارها از طریق رسانه های مختلف نیز این موضوع بیان شده است اما گویی گوش مسئولان بدهکار نیست و هر بار وعده های بدون عمل و اجرا می دهند.

یکی از شهروندان محله حسین آبادقلعه گنج به ما می گویید: آب شرب محله ما بیشتر از آنکه رنگ آب قابل شرب(صاف، زلال ، بی رنگ ، بی بو)داشته باشد رنگی همانند آبلیمو داشت که این موضوع تهدیدی جدی برای سلامت شهروندان قلعه گنجی می باشد.

یکی دیگر از شهروندان نیز در ادامه به ما گفت : علاوه بر کیفیت نامطلوب و قطعی مکرر آب نبود نظارت بر کنتور نویسی و مبالغ قبض من درآوردی و بدون قرائت شماره کنتور جای تعجب وتاسف داره.

مردم شهرستان قلعه گنج با انتقاد از وضعیت رنگ و مزه آب شرب این شهرستان می گویند: گل آلود بودن و شور بودن آب شرب شهروندان قلعه گنجی فقط مربوط به زمان خاصی نبوده و ما هر ساله با این وضعیت مواجه هستیم که با مشاهده این وضعیت بعید می دانیم که بر روی این اب تصویه ای صورت گیرد.

از آنجا که سلامتی و آب آشامیدنی قابل شرب حق همه شهروندان شهر الگو اقتصاد مقاومتی کشور است میطلب که مسئولین اقدام جدی در این باره انجام دهند.

به گزارش جازموریان؛ شهروندان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی کشور با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند اما می توان گفت هیچ کدام از انها به اندازه نبود آب آشامیدنی بهداشتی و قابل شرب برای شهروندان مشکل ساز نبوده است.

گزارش از: عباس محمدی

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده