ساعت: ۲۰:۳۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ شناسه خبر: 1572

نبود اداره تعزیرات حکومتی مستقل در شهرستان قلعه گنج باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای شهروندان این شهر شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جاز؛ متأسفانه فقدان نبود اداره تعزیرات حکومتی و نظارت بر عملکرد اصناف و فروشندگان در برخی از مغازه های وفروشگاه ها شهرستان قلعه گنج خود نمایی می کند به […]

نبود اداره تعزیرات حکومتی مستقل در شهرستان قلعه گنج باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای شهروندان این شهر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جاز؛ متأسفانه فقدان نبود اداره تعزیرات حکومتی و نظارت بر عملکرد اصناف و فروشندگان در برخی از مغازه های وفروشگاه ها شهرستان قلعه گنج خود نمایی می کند به نحوی که به عینه می توان سیر هنجار شکنی جماعتی از طمع ورزان را در مولّفه های مرتبط با معیشت مردم را مشاهده نمود.

گرانی کالاهای ضروری این روزها بار مضاعفی را بر دوش شهروندان قلعه گنجی وارد کرده است و این گرانی ها باعث شده است که سبد خرید این مردم محروم کوچک ترشود.

متاسفانه این روزها شهروندان قلعه گنجی بخاطر نبود نظارت مرتب و حضور کم رنگ تعزیرات حکومتی در این شهرستان شاهد گرانی اجناس و اقلام ضروری خود نسبت به سایر شهرستانها هستند و بعضی از فروشندگان در این شهرستان در حال تازیدن بر اسب گرانی هستند.

در گفت وگو با تعدادی از شهروندان قلعه گنجی انها با اعلام نارضایتی از وضعیت بازار شهرستان قلعه گنج بیان داشتند : چندگانگی قیمت ها در بعضی از مغازه ها به حدی می باشد که هر فروشندای یک قیمت جداگانه وکاملا اختصاصی را دار می باشد و و این فروشندگان اجناس خود را با قیمت بسیار گران و غیر منصفانه به مشتریان می دهند و این موضوع حکایت از رها بودن مقولۀ نظارت بر فروشندگان و اصناف در این شهرستان می باشد.
این شهروندان که خواستار راه اندازی اداره تعزیرات حکومتی در این شهرستان بودند بیان داشتند : اقدامات نا شایسته این فروشندگان فقط مختص به بحث گران فروشی نبوده و این فروشندکان با عدم نصب اتیکت قیمت های اجناس باعث به سرعت بخشیدن بی قانونی برای کسب سود بیشتر به دلخواه خودشان شده اند که این بی نظمی در قیمتهای اجناس به اقدام فوری نهادهای نظارتی و تعزیراتی خصوصا فرمانداری بعنوان نهاد نظارتی و مقام ارشد شهرستان را می طلبد.

یکی از شهروندان قلعه گنجی در این باره به ما گفت : من از اقشار کم درامد شهرستان هستم و میدانم که قیمت اجناس در شهرهای همجوار ارزانتر از شهر قلعه گنج عرضه می شوند ولی به دلیل بالا بودن هزینه رفت و امد قادر نیستم به سایر شهرستانها مراجعه کنم و مجبور هستم با زیاد خواهی های مغازه دارن نیز کنار بیایم.

این شهروند در ادامه گفت : قیمت بعضی از اقلام ضرورری در قلعه گنج نسبت به شهرهای همجوار نظیر کهنوج ، منوجان و …گرانتر است و وقتی که به شهر های همجوار مراجعه می کنیم متوجه اخلاف قیمت و گرانی دراین شهرستان می شویم.
شهروندی دیگر نیز در این باره افزود: متاسفانه در شهرستان قلعه گنج اصلا نظارت بر بازار وجود ندارد ومردم چاره ای جز امید به رحم تعداد اندکی از مغازه داران برای خرید اجناسی که اغلب بی کیفیت و گران هستند را ندارند.
به گزارش پایگاه خبری جاز، در خصوص نظارت ها ، منکر زحمات بازرسان اتاق اصناف در این شهرستان نیستیم اما عدم وجود اداره تعزیرات حکومتی در قلعه گنج راه را برای سود جویان و فرصت طلبان باز نموده ومیتوان گفت یکی از علل های گرانی در این شهرستان و ، وجود قیمت های نا متعارف در قلعه گنج نیز نبود اداره تعزیرات حکومتی می باشد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده