ساعت: ۲۲:۳۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۵/۱۶ شناسه خبر: 1495

روستاهای در شهرستان قلعه گنج وجود دارند که با گذشت ۳۸ سال از پیروزی  انقلاب اسلامی هنوز از نعمت  اب اشامیدنی سالم بهرمند نیستند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جاز؛اکثر روستاهای شهرستان قلعه گنج محروم از داشتن آب اشامیدنی سالم هستند که از میان می توان به روستاهای نظیر،چاه نصیر، تمبت ،شمس اباد،عباس آبادو … […]

روستاهای در شهرستان قلعه گنج وجود دارند که با گذشت ۳۸ سال از پیروزی  انقلاب اسلامی هنوز از نعمت  اب اشامیدنی سالم بهرمند نیستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جاز؛اکثر روستاهای شهرستان قلعه گنج محروم از داشتن آب اشامیدنی سالم هستند که از میان می توان به روستاهای نظیر،چاه نصیر، تمبت ،شمس اباد،عباس آبادو … اشاره کرد که مسئولان هر بار با دادن وعدهای تکراری کام این محروم مان را تر نمی کنند.

متاسفانه بعلت نبود آب شرب بهداشتی ومناسب بسیاری از شهروندان روستای شهرستان قلعه گنج مجبورند که آب شرب مورد نیاز خانواده هایخود را به وسیله گالن و دبه از موتور پمپ های کشاورزی تامین کنند که جمع آوری آب به این روش از لحاظ بهداشتی قابل شرب محسوب نمی شود.

محرومیت در  بعضی از روستاهای شهرستان قلعه گنج به قدری زیاد است که  بعضی از شهرندان حتی از داشتن آب شامیدنی سالم بی بهره هستند و بلااجبار از آبهای استفادی میکنند که میداننده برای خود و خانواده شان مضر است و در آینده باعث به وجود آمد بیماری های زیادی برایشان می شود.

مردم روستاها  ذکر شده می گویند چندین سال است که پروژه آبرسانی به روستاهای ما شروع شده که به کندی پیش می رود و باید از مسئولان  بخواهیم که یک روز باخانواده های خود به روستاهای ما سفر کنند و مانند ما زندگی کنند تا شاید درد ما را درک کنند.

این شهروندان قلعه گنجی می گویند؛ این روزها بسیاری از مسئولان کشوری و استانی در جلسات خود از صرفه جویی در مصرف آب و  کبمود آن صحبت و احساس خطر می کنند ولی آیا در این میان کسی هست که  از ناله ما روستائیان که تنها به فکر تامین آب شرب  مناسب برای خانواده مان هستیم صحبت کند.

مردم روستای چاه نصر یکی از جمله روستاهای که آب شرب مناسب ندارد  می گویند:  بسیاری از اهالی روستا بدلیل نبود آب شرب مناسب دچار بیماری های کلیوی ، پوسیدگی دندان و … هستند و داشتن آب شرب یکی از بزرگترین آرزوی مردم این روستا هست .

ناروئی  یکی از شهروندان قلعه گنجی می گوید: مسئولانی که وعده امروز فردا برای اتمام پروژه آبرسانی به روستاهای مارا می دهند بدانند که خانواده های ما با استفاده آب غیر بهداشتی دچار بسیاری از  مشکلات بهداشتی می شوند، مسئولش آنها هستند  وباید در روز قیامت جوابگو ما پینه به دستان باشند.

وی می گوید: اگر مسئولان استانی به روستاهای  ما سر بزنند خواهند دید که،مردم روستا از یک منبع  برای تامین آب شرب خود استفاده می کنند که هم مکانی برای اسحمام  آنها و هم محلی برای  دادن آب به حیوانات و احشامشان است .

به گزارش جازموریان؛ طرح آبرسانی به بعضی از روستاهای قلعه گنج با توجه به نیاز شدید مردم به داشتن آب شرب مناسب و بهداشتی همانند روستاهای چاه نصیر، عباس آباد، شهیدآباد، تمبت بالا و پایین، شمس آباد و …  به قدری زمان بر شده است که دیگر هیچ وعده ای برای آنها مورد قبول و پذیرفته نیست.

___________________

گزارش از:عباس محمدی

___________________

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده