ساعت: ۰۸:۱۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۵/۱۴ شناسه خبر: 1455

با توجه به خشکسالی های پی در پی در سطح کشور و قرار گرفتن شهرستان قلعه گنج در حاشیه تالاب خشکیده  جازموریان    کشاورزان این شهرستان در پی مصرف کمتر آبن بخش گرفته اند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جازموریان ؛ کشاورزان شهرستان قلعه گنج با روی آوردن به سیستم های نوین آبیاری و انجام کشاورزی […]

با توجه به خشکسالی های پی در پی در سطح کشور و قرار گرفتن شهرستان قلعه گنج در حاشیه تالاب خشکیده  جازموریان    کشاورزان این شهرستان در پی مصرف کمتر آبن بخش گرفته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جازموریان ؛ کشاورزان شهرستان قلعه گنج با روی آوردن به سیستم های نوین آبیاری و انجام کشاورزی صنعتی بجای کشاورزی سنتی در سطح شهرستان در حال کم کردن مصرف آب هستند که می طلبد دولت مردان نیز در این راه مشوق این کشاوزان قلعه گنجی باشند.

در گفت و گو با غلامعباس پولادخای مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قلعه گنج وی در این باره بیان داشت: اجرای سیستم های آبیاری نوین در طی ۳۶ سال گذشته ۱۳۵۰ هکتار بوه در سطح شهرستان بوده که طی سه سال گذشته ۲۰۰۰ دیگر نیز به  این رقم افزوده شده است  و با مطالعات انجام شده  ۳۰۰۰ هکتار دیگر نیز در مرحله طراحی می باشد.

وی با بیان این که  توسعه سطح زیر کشت محصولات گلخانه ای در سال گذشته ۷/۳ برابر شده است است گفت: کاهش و حذف محصولات پر مصرف آب نظیر  ذرت و هندوانه و جایگزینی آنها با ارقام کم مصرف  نظیر کنجد،بامیه،هویج سیاه و توسعه و ترویج محصولات باغی کم مصرف نظیر اعناب ، زعفران و بهلیمو در دهستان محروم مارز از جمله اقدامات در راستای حذف محصولات پرمصرف آب بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی قلعه گنج با اشاره به اقدامات انجام شده درجهت کانونهای امنیتی و معیشتی اظهار داشت: یک درجه سازی سطح اراضی کشاورزی و تجهیز و لوله گذاری این اراضی  اقدام بسیار خوبی در کانونهای امنیتی ، معیشتی بوده که در روستاهای سوردر  وحوضه تعاونی برجک حسن انجام شده و مقدار ۱۰۸۵ هکتار دیگر نیز در حال اجرا می باشد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده