ساعت: ۱۴:۱۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۹/۸ شناسه خبر: 867

حمله حیوان حیوان وحشی  به آغل گوسفندان در شهرستان قلعه گنج موجب تلف شدن ۳۰  گوسفند دراین شهرستان شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جازموریان؛ حمله به  احشام در قلعه گنج برای اولین بارنبوده و حدود یک ماه پیش  نیز این اتفاق  برای یکی از دامداران بخش در بخش چاه دادخداد  این شهرستان رخ داده […]

حمله حیوان حیوان وحشی  به آغل گوسفندان در شهرستان قلعه گنج موجب تلف شدن ۳۰  گوسفند دراین شهرستان شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جازموریان؛ حمله به  احشام در قلعه گنج برای اولین بارنبوده و حدود یک ماه پیش  نیز این اتفاق  برای یکی از دامداران بخش در بخش چاه دادخداد  این شهرستان رخ داده ویک حیوان وحشی  به آغل گوسفندان حمله کرده و موجب تلف شدن تعداد زادی از کوسفندان شد است.
سلیمانی از عشایر شهرستان قلعه گنج  به خبرنگار ما گفت: با حمله این حیوان  به آغل گوسفندان  خسارت قابل توجهی متحمل من وخانواده ام شد واین موضوع در صورتی است که تنها راه امرار معاش من همین گوسفندان بودند.
وی گفت : براثر حمله این حیوان وحشی ۱۸ گوسفند در فاصله دورتر از آغل پیدا شدندو تعداد ۱۲ عدد ناپدید هستند و این در حالی است که تعدادی زیادی از گوسفندان نیز زخمی هستند.
به گفته صاحب گوسندان این حیوان وحشی گرسنه بعد از حمله به گوسفندان ،تعدادی از گوسفندان تلف شده را با خود بردند.

photo_2016-11-28_14-12-49

 

این دامدار زیان دیده به خبرنگار ما گفت: ما در دل همین طبیعت بزرگ شده ایم  و زندگی میکنیم وهرگز در چنین مواقعی دست به اسلحه نخواهیم برد زیرا ارزش محیط زیست بیشتر از خسارت وارد شده به ما می باشد وانتظار داریم که محیط زیست نیز  در مواقعی که چنین خسارتی به ما وارد می شود به ما کمک کند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قلعه گنج در این باره به خبرنگارماگفت:حمله حیات وحش به دامهای اهلی به جهت خشکسالی ها وکمبود منابع غذایی در زیستگاههاهمیشه وجود داشته و طبیعی وغیرقابل پیش بینی می باشد که باید دامداران وروستاءیان نسبت به استحکام بخشی مکان نگهداری دام وبیمه آن اقدام کنند.

رئیس اداره محیط زیست قلعه گنج خاطر نشان کرد: حمله حیوانات وحشی در طول یک ماه گذشته نیز باعث تلف‌شده چندین  رأس گوسفند در بخش چادهدادخداد شده بود اما هنوز نوع حیوان حمله‌کننده به‌طور حتم مشخص نیست و طی بررسی های اولیه حمله به دامها توسط حیوانی از خانواده سگ سانان رخ داده وبه دلیل نحوه تغذیه و رفتار حیوان درهنگام حمله جهت شناسایی این حیوان وحشی مهاجم نیاز به بررسی و کارشناسی های بیشتری می باشد

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده