ساعت: ۰۸:۰۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۸/۱۳ شناسه خبر: 536

هر زمان که از شهیدهای کم سن وسال سخنی گفته می شود بی اختیار به  یاد شهید حسین فهمیده و شهید بهنام محمدی خواهیم افتاد ولی چه بسیارند شهید فهمیده ها و شهید محمدی های ۱۳ ساله که متاسفانه یا چیزی راجع آنها نشنیده ایم و یا خیلی کم به آنها پرداخته شده است ویکی […]

هر زمان که از شهیدهای کم سن وسال سخنی گفته می شود بی اختیار به  یاد شهید حسین فهمیده و شهید بهنام محمدی خواهیم افتاد ولی چه بسیارند شهید فهمیده ها و شهید محمدی های ۱۳ ساله که متاسفانه یا چیزی راجع آنها نشنیده ایم و یا خیلی کم به آنها پرداخته شده است ویکی از این آلاله ها  ۱۳ ساله شهید حسین دستجردی است.
به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی جازموریان  به مناسبت ۱۳ ابان وهفته بسیج  خبرنگار ما با مراجعه به منزل پدر این شهید والا مقام  واقع در محله ی گلدشت دیدار کرد.
شهید حسین دستجردی در تایخ ۹ آذر ماه سال ۶۵ به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد و ۲۰ دی ماه ۶۵ در عملیات کربلای پنج به درجه رفیع شهادت نائل شد.
در بدو ورود  به خانه شهید دستجردی  حاج مراد دستجردی پدری که  فرزند سیزده ساله خود را نثار کشور کرده بود به استقبال ما آمد.
پدر این شهید والامقام با اشاره به خاطرات فرزندش اظهار داشت: حسین برای اعزام به جبهه سنی کمی داشت به همین دلیل شناسنامه خود را دستکاری کرد ،جان هرکسی برایش عزیز است و این راه را خودشان انتخاب کردند زیرا این بزرگوار معنی شهادت را درک کرده بود .dscn6584
وی تصریح کرد :شهید سه ما بعد از اعزام به جبهه و تکمیل مرحله آموزشی خود به مرخصی آمد که بعد از آمد ایشان من برای رفتن دوباره اش به جبهه ممانعت کردم و ایشان به قولی که به همرزمانش داده بودند اشاره کردن که من باید برم  چون قول داده ام.
پدر این شهید ۱۳ ساله ادامه داد : حسین یک هفته ای که به مرخصی آمده به او گفتم دیگر نیازی نیست تو به جبهه بروی دین خود را ادا کردید تو بمان اینبار من میروم  ولی قبول نکرد  ،بدلیل ممانعت من برای رفتن به جبهه  غذا نمی خورد تا شاید من راضی شوم و همچنین  پیش دو مادر بزرگ خود می رفت که با من  حرف بزنند که من اجازه بدهم  دوباره به جبهه برود.
وی تصریح کرد: زمانی که عملیات کربلای ۵ تمام  برای شناسائی و تشخیص پیکر پسرم چندین بار  به معراج شهدا  رفتم تا شاید او را بیابم ولی  او را پیدا نکردم و امیدوار بودم تا شاید پسرم  نیز همراه سایر همرزمانش شاید به اصارت گرفته شده است .
مراد دستجردی بیان داشت :پیکر حسین چهل روز در سنگری که به شهادت رسیده بود ماند و بعد از چهل روز  همرزمانش که در عملیات زخمی شده بودند و بعد از مداوا دوباره به جبهه برگشته بودند گفتند که حسین در سنگرش به شهادت رسیده و مکان  سنگرش را نشان دادند.

dscn6573
پدر شهید حسین دستجردی گفت :اگر شهدا نبودند دشمن به ما رحم نمی کرد والان کشورمان زیر چکمه های مزدورانی نظیر آمریکا بود .
دستجردی  در ادامه اظهار کرد: به لطف خداوند  اقتدار ، امنیت وآرامش کنونی کشورمان را  از وجود رهبری عزیزمان ،دست یاری امام زمان  وبرکت خون شهدا می دانم  ودشمنان بداند که ملت ایران هیچگاه در برابر  مزدوران کوتاه نخواهند آمد .
وی گفت :اگر این جوانان نبودند آمریکا و  صدام هیچ رحمی به ما نمی کرد  و امنیتی که ما داریم  مدیون خون همین شهدا هستیم.
فرازی از وصیت نامه این شهید والا مقام که هنوز به سن تکلیف نرسیده بود را برایتان بازگو میکنیم :
اولین وصیتم به  پدر  ومادرم این است اگر  مرا دوست دارند بعد از شهادتم ناراحتی نکنند و از شهادت من ناراحت نباشند چون من  شهادت را دریافته ام و درک کرده ام  ولی شما نمی دانید من در جوار خداوند رفته ام از این ساعت  من به صاحب اصلیم بازگشتم و خوشحالم که به من خیانت نکردید و خداوند از شما راضی شده است که امانتش را به او سالم تحویل دادید ،شما نیز خوشحال باشید که چنین  افتخاری نصیبتان شد واز شما می خواهم عاجزانه که مرا عفو نمائید چون شما مرا خوب به بار آوردید و آنطور که خواست خداوند بود پس از شهادت من نگران نباشید چون من زنده ام.
دومین وصیتم به تمامی امت شهید پرور این است که راهم را که راه حسین (ع) است ادامه دهید  شما در مقابل خون شهدا  مسئولید  واین خونها فردای قیامت جلوی شما  می شوند اگر پایمال نمائید.dscn6570

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده